skip to Main Content

جذابیت‌های یک برکه در باغچه شما چیست؟

جذابیت‌های یک برکه در باغچه شما چیست؟

یک برکه می‌تواند مکان جذابی در گوشه باغ یا باغچه شما باشد نه تنها برای صاحب باغ، بیش از همه برای گیاهان و حیواناتی که با آب صمیمی هستند. برکه تجربه ما را از یک فضای سبز طبیعی کامل می‌کند اما بیشتر از همه، آن را به یک اکوسیستم عالی و یک زیستگاه جذاب برای مشاهده تبدیل می‌کند و محلی پر جنب و جوش و پر از انرژی با تنوع زیادی که از گیاهان و حیواناتی که می‌تواند به خود جذب کند.

یک دیدگاه دوست داشتنی از جزیره پرندگان آبزیصدای چمن، پرندگان آواز خوان که گاه از برکه آب می‌نوشند و گاه در گوشه‌ای از آن شنا می‌کنند، قورباغه‌های متنوع و ماهیان رنگارنگ چشم هر بیننده‌ای را می‌نوازد. می توانید به اطراف نگاه کنید و به صداهای آرامش بخش اطراف گوش کنید. به لطف گیاهان آبی خاص و باکتری‌های مختلفی که در برکه وجود دارد آلاینده‌های مرده از بین رفته و در نتیجه آب تصفیه می‌شود.

تعریف برکه

برکه به یک مخزن آب با ویژگی‌های طبیعی همچون گیاهان آبی با عمق حداکثر دو متر اطلاق می‌شود که آب در آن مانند رودخانه جریان دارد. تعادل بین انواع مختلف موجودات در هر برکه مهم است تا غذای کافی برای زندگی هر چیزی که در آن زندگی می‌کند وجود داشته باشد. همچنین مهم است که آفتاب به برکه برسد (برای فتوسنتز لازم است). زنجیره غذایی این اکوسیستم همپوشانی دارد و همه چیز در هماهنگی با هم به خوبی کار می‌کند.

گیاه در برکه

هنگام ایجاد یک برکه، سعی می‌شود که پوشش گیاهی بومی در آن استفاده شود تا برکه را تبدیل به یک زیستگاه موفق و دوستانه برای موجودات مفید کند و شرایط خوبی برای رشد و تولید مثل جانداران مختلف فراهم آورد. مکان گیاه را با توجه به عمق و فاصله از لبه برکه تعریف می‌کنیم. کوچک‌ترین گیاهان در برکه نامرئی هستند: فیتوپلانکتون‌ها و کمی بزرگتر جلبک‌ها هستند. در مناطق ساحلی برکه از گیاهان مناسب لبه آب استفاده می‌کنیم. آنها اغلب درهم کاشته می‌شوند و مکان های مخفی بزرگ برای برخی حیوانات کوچک آبزی (قورباغه ها، سنجاقک) فراهم می‌کنند.

مژه های آب بین قطره های آب ظاهر شدند. بیش از حد مضر است، می تواند بیش از حد سحرگاه سایهWhitelily سفید - Nymphaeaیک آبشار جذاب - یک اکوسیستم طبیعی استاین حوضچه به شدت توسط گیاهان احاطه شده استدر منطقه کم عمق و عمیق انواع دیگر گیاهان جذاب، مانند زنبق آبی، نی، نیلوفر آبی و گیاهان اکسیژن رسان (Canadian soillas, splinter, pike). علاوه بر این، برخی گیاهان در برکه‌ها به کار می‌رود که آزادانه روی سطح آبشناور هستند.

اطراف برکه

مهم است که یک محیط زیبا و دنج طراحی کنیم، از این که در کنار آب قرار بگیریم و بتوانیم زندگی و حیات را در برکه مشاهده کنیم آرامش پیدا کنیم. می‌توان یک نیمکت یا حتی پرگولا یا آلاچیق مبله در کنار آب برای نوشیدن قهوه یا غذا خوردن در خارج از منزل قرار داد. همچنین می توانید یک مکان مسقف سبز ایجاد کنید، با یک عرشه یا تراس که تا روی آب امتداد دارد.

لطفا توضیح دهید اگر چنین مکانی را در باغ خود داشته باشید، چه مزایایی دارد و چه حسی به شما می‌دهد.

برای دیدن گالری تصاویر برکه اینجا کلیک کیند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هشت =

Back To Top